S příchodem noci klesá teplota v poušti Atacama prudce dolů a mráz v noci není žádnou vyjímkou     I přes takovéto provizorní můstky jsme museli zdolávat horské potoky v parku Torres del Paine. Pozor, ty balvany jsou ve skutečnosti dvoumetrové.     Chůze po těchto visutých mostech vyžadovala značnou dávku sebezapření. Stav prken není z fotografie bohužel vidět.


Značná část stromů v parku Torres del Paine vypadá přesně takto a za měsíčního svitu holé větve harašící ve větru na náladě nepřidají.     Na této fotografii jsou krásně vidět výškové stupně Patogonie - od zelených rostlin až k trvalé sněhové přikrývce na vrcholech.     Poušť Atacama v té nejdrsnější podobě. Málokdo ví, že se jedná o nejsušší místo na zemi.


Laguna Miscanti ve výšce 4.500 m - jedno z malebných míst pouště Atacama     I Přes nádherně modrou barvu je voda z laguny Miscanti nepitná. Obsahuje různé rozpuštěné minerální soli.     Chile je zemí obrovského počtu kaktusů. Zde je jeden exemplář vysoký přes 2 metry.


Park Pan de Azúcar je dalším místem, kde se můžete seznámit s nesčetným množstvím kaktusů.     I tato nádherná jezírka na planině Altiplano, vznikající z tajících ledovců, obsahují nepitnou vodu.     Oáza Toconao s pramenem pitné vody. V této pouštní rozsedlině pěstují domorodci banány, pomeranče a další tropické ovoce.


Jezero Pehoe v parku Torres del Paine, jehož hladina je téměř neustále bičována silným větrem.     Centrální masiv Torres del Paine je vidět již z velké dálky     Poušť Atacama je díky rozmanitosti nerostů různorodě zbarvená. Tato bílá skála čněla z šedivého písku jako jehlan.


Řeky chilské Patagonie jsou plné pstruhů a lososů. Já s mými rybářskými úspěchy jsem je musel kupovat od domorodců.     Při vstupu do parku Torres del Paines se vám naskytne tento pohled - laguna Esmeralda zrcadlící centální vrcholy.     Sopka Parinacota, na jejíž vrchol se dá v létě relativně snadno vystoupit. Pozor ovšem na aklimatizaci - výška 6.500 m!


Tyto kaktusy, ač se to nezdá, získávají vláhu z podzemní řeky, tekoucí tímto korytem pod povrchem písku.     Na Altiplanu se poblíž vody vyskytuje značné množství mechů a trav     Sopka Parinacota z jiné strany


Hory kolem Laguny Miscanti nenechají nikoho pochybovat o svém sopečném původu     Některé oblasti parku Torres del Paine působí obzvláště kvečeru ponurým dojmem     Ledovec Grey protéká horami v délce několika kilometrů než ukončí svou pouť ve stejnojmenném jezeře.


    Jaká katastrofa se asi odehrála na břehu jezera Chapo?     Kaktus se španělským názvem - candelabro- Marně jsem přemýšlel, proč se asi tak jmenuje?     Sirné jezírko v parku Salar de Surire. Pokud nechcete týden zapáchat sírou, vzdejte se koupání v něm!     Kostelík v oáze Toconao     V oáze Toconao vynikaly kontrasty mezi životem a nehostinnou tváří pouště okolo.    


    Severně od nehostinné Patagonie se na chilském území rozkládají rozsáhlé pralesy, tvořené především eukalypty a různými druhy bambusů     Je libo suché dřevo nastojato? V Torres del Paine je ho dostatek.     Ani dvacetipětikilová krosna na zádech a bouřící voda kolem mě nedokázaly odradit od fotografování takovéto nádhery     K překonání tohoto mostu je potřeba mít pořádný kus odvahy     Na zničený břeh jezera Chapo se pomalu začal vracet život    


 Skalní masív Cuernos je součástí centrálních skla v parku Torres del Paine      Zasněžené vrcholky se v parku Torres del Paine zdvíhají přímo z rozlehlých planin      Ledovec Grey je údajně nejdelší pevninský ledovec v Chile


 Nad pouští Alatacama se tyčí souvislé pásmo kordilier, o jehož sopečném původu nemůže být nejmenších pochyb      Náhorní plošina Altiplano je kombimací vysokých hor a jezer obsahujících nepitnou vodu      Chilská patagonie je ůdajně bohem zapomenutý kraj. Připadá Vám taková?


 Při tomto západu slunce stojím na okraji pouště, končící v Tichém oceáně   Jedna z nejhezčích fotografii celého souboru - ranní slunce ozářilo hladinu jezera Pehoe v parku Torres del Paine  Věřili byste, že výškový rozdíl mezi špičkou nejvyššího vrcholu a hladinou jezera je přes 1000 m,(skutečně, tam není chyba v číslovce).
      S lachtany se můžete setkat nejenom v Antarktidě, ale téměř na celém pobřeží Chile