. Jižní amerika - Chile

Jižní Amerika - Chile

          Kdo z vás již někdy tuto krásnou zemi navštívil, ten mi dá určitě za pravdu, že se tam v budoucnosti bude chtít znovu vrátit. V Chile si totiž každý může vybrat to, co se mu líbí.
          Chcete vidět vysoké hory, ledovce a nádherná jezera, ze kterých se můžete rovnou napít? Žádný problém, navštivte park Torres del Paine.
          Chcete sjíždět divoké řeky na kajaku nebo na raftu? Zajeďte do městečka Puerto Montt, v jehož okolí si můžete vybrat z mnoha řek a říček, stékajících z patagonských And. Rádi byste viděli neproniknutelné bambusové a eukalyptové pralesy s nádhernými květy bromélií? Zajeďte do parku Alerce Andino.
          Chcete pozorovat volně žijící zvířata v jejich přirozeném prostředí? Lamy, lachtany, tučňáky, pumy, kolibříky a delfíny? Také žádný problém.
          Nebo jste naopak fascinováni nehostinnými a drsnými pouštními oblastmi? Vydejte se do nejsušší pouště na světě - Desierto de Atacama, kde se písečné oblasti střídají se skálami rozpukanými vedrem.
          Anebo jste ještě drsnější povahy? Pak si myslím, že náhorní plošina Altiplano je pro vás jako stvořená. Nadmořská výška přes 4.000 m, řídký vzduch, denní teploty + 30 st. C, noční -15 st. C, silné sluneční záření, činné sopky.....
          Nevěříte, že všechno tohle je možné spatřit na území jediného státu? Pak vám mohu doporučit jediné - kupte si letenku a přesvěčte se na vlastní oči.
          Co všechno můžete v Chile spatřit, uvidíte na fotografiích.