Krásu kanadských jezer lze jen těžko popsat slovy, to se prostě musí vidět      V těchto hlubokých lesích můžete narazit na medvědy, losy, pumy a další divokou zvěř. Nenechte se ukolébat pocitem, že jste v chráněném parku, zvířata jsou skutečně divoká!      Kolumbijský ledovec v národním parku Jasper je největším kanadským ledovcem. Bohužel i on každým rokem ustupuje.    


     Jeden z mnoha dalších ledovců, stékající po úbočí hor v parku Mount Robson      Hora Mount Robson se svým ledovcem v plné kráse      Počasí v kanadských horách je i v letním období nevyzpytatelné a k jeho změně může dojít velice rychle    


     Křišťálová voda kanadských jezer není vhodná k přímému pití. Jsou v ní prvoci, způsobující zažívací potíže. I přes několikanásobné varování osobně vyzkoušeno a funguje to! Varovné tabulky nelžou.      Ledovec  -Dirty Glaciar-  stéká z jedné strany hory Mount Robson      Ve vyšších polohách nejsou lesy už tak husté, zato komárů je stále všude plno    


     V nižších polohách se kanadské lesy hustotou podobají  spíše tropickým pralesům, jenom druhy stromů a rostlin jsou jiné. Neproniknutelnost je v obou případech téměř stejná.      Medvěd baribal na pastvě. Volně žijící medvědi jsou převážně býložravci  a svůj rostlinný jídelníček si jen vyjímečně doplňují něčím jiným.      Zvědavost je svišťům doopravdy vrozená.    


     Neodmyslitelnou součástí kandských parků jsou svišti, kteří však vůbec nejsou plašší a často dokonce žebrají o nějaký pamlsek.      I aligátora můžete v Kanadě spatřit - ovšem v zooparku ve Vancouveru      Kamzíci běláci jsou  na zvědavce zvyklé a před fotoaparátem ochotně pózují    


     Tato krásná divočina není žádný vyjímečný park, ale kanadská realita v Britské Kolumbii.      Kanadská jezera nejsou bohužel nejnom  k pití, ale ani ke koupání. Teplota jejich vod většinou nedosahuje stupně, kdy je našinec ochoten namočit cokoliv jiného kromě rukou.      Potok Ochre Creek nese své jméno podle množství okru, obsaženého ve zdejší půdě.    


     Rozkvetlé louky by zvaly k odpočinku a lenošení, ovšem medvědi by mohli nést značně nelibě nějaké povaleče na jejich pastvinách!      Vancouver se na první pohled neliší od amerických mrakodrapových měst.......,      ale na druhý pohled už je tam přece jen vidět alespoň kousek lesa.    


     Tvary a květy některých horských květin jsou snad stejné ve všech horách. Podobná fotka by se určitě dala vyfotit i v rakouských Alpách nebo slovenských Tatrách.      I toto jezírko se nachází v oblasti  -Okrového potoka-  , takže se nelze divit jeho barvám.      Husté lišejníky jsou nedílnou součástí kanadských lesů      Zvláštní květina, na kterou jsem narazil v jednom lese. Svou barvou i tvarem vypadala jak z jiné planety    ;  Louky a volná úbočí kanadských hor jsou v  letním období pokryta souvislým kobercem různých květin.