Slovo tak trochu o Večerní Praze jako takové.


        Hezký den

        Vážení přátelé, konečně tedy poslední slovo.

       Psáno v roce 2004

       V průběhu posledních dvou let, jsem se pokusil pozdvihnout, z jakési letargie soutěž, kterou jsem jako kluk, posléze mladík miloval jako nic jiného. Jistou nostalgii k tomu určitě vedlo i to, že bydlím naproti Bílé labuti, respektive proti jejímu zadnímu vjezdu Proto pamatuji její vzestup, i následující částečný úpadek Tím myslím také to, že pamatuji několik prvních posádek, možná 30 prvního ročníku a následující velké ročníky, kterých se zůčasňovalo přes 230 posádek Vím, tehdy byla jiná doba a jsem docela rád, že se změnila Lidsky mě ale mrzí, že soutěž, kterou jsem miloval, se zmítá někde na chvostu celého snažení Před chvilkou jsem si přečetl slova které jsem napsal před rokem k výsledkům 40 ročníku (2003). I když se 41 ročník vydařil, k mému pomyslnému středu má dost daleko (a to si myslím, že nejsem nijak náročný). Možná, že by se stačilo spojit s někým, kdo je z nové, tím myslím 20-30 leté generace. Přiznám se, že má člověk spoustu nápadů, ale někdy je v mínusu a nezplodí nic kloudného Pak je čas se s někým poradit a vyslechnout jiný názor, někdy i ten který se mi nelíbí Jak se zdá, nikomu z ředitelství nestojí za to se tím zabývat. Proto také jakoby natruc vznikl tento web. Mám za to, že soutěž která má 41. letou tradici by mohla mít i vlastní webovou prezentaci a nemuseli ji suplovat tyto webové stránky. Určitě by se měla čím pochlubit.
        Dost psaní a stěžování, nyní několik technických dat....

       Technická data 40 ročník.
       465 souborů, 11,4 Mb fotografii, celková doba strávená přípravou prezentace 40 ročníku cca 10,5 hod.

       Technická data 41 ročník.
       348 souborů, 13,5 Mb fotografii, celková doba strávená přípravou prezentace 41 ročníku cca 6,5 hod.

       Technická data 42 ročník.
       269 souborů, 11,2 Mb fotografii, celková doba strávená přípravou prezentace 42 ročníku cca 9,5 hod.

       Technická data 43 ročník.
       153 souborů, 10,5 Mb fotografii, celková doba strávená přípravou prezentace 43 ročníku cca 3,5 hod.

       Technická data 44 ročník.
       247 souborů, 10,1 Mb fotografii, celková doba strávená přípravou prezentace 43 ročníku cca 5,5 hod.


       Technická data celkem.
       1567 souborů, 56,7 Mb

        Problémy vznikají tam, kde je člověk co nejméně čeká. Firma která měla na svém serveru stránky o Večerní Praze přestala 1.11.2004 existovat, respektive její budovy a vše ostatní vyhořelo do základů. Přijal jsem proto nabídku p. mgr. Radka Formana, abych hostování stránek převedl na jeho portál.

       Nemůžu přeci donekonečna využívat prozatímní pohostinství. Proto jsem se rozhodl vše přemístit na portál xhosting.cz kde tyto stránky sídlí od 19.10.2005.

       Celá prezentace vznikla bez podpory ředitelství nebo oficiálních míst Večerní Prahy. V tomto jakémsi rozboru jsem se pokusil poukázat na klady a zápory soutěže. Prosím, neberte to tak, že je vše špatně Ti, kdo mě znají, ví, že jsem raději radostně překvapen, než bolestně zklamán Proto i přes všechny mé výtky patří neskonalý dík pořadatelům a všem těm, kdo jim tuhle pomyslnou káru pomáhají táhnout dál. Pevně věřím, že jim to vydrží pořádně dlouho.

       Pokud někdo máte někde v šupleti starý fotky z dřívějška, nebo itineráře klubovek která jsme jezdily, třebas i po papíře ( viz Milan Vlk vodka a Dobřichovice někdy v létech 1980-85 ) a budete je chtít zveřejnit... ozvěte se. Jen tak na okraj, vzpomínám si na cukrárnu a Láďu Lebedu. To jen pro ty, kdo ví, o koho se jedná....


        2005 / Dobrá zpráva. Večerní Praha má vlastní webové stránky.

       Psáno v roce 2006

       Další stěhování. jsme na IC.cz

        5.11.2006 / Takže, skoro nakonec. Po dohodě s ředitelstvím soutěže, jsem se dohodl v roce 2005, na částečné vzájemné spolupráci. Z mé strany jsem udělal, co jsem mohl. Odezva druhé strany, za rok a jeden týden byla nulová.       Tedy: Asi se na to všechno vykašlu a smažu celý web. Pak mě nebude štvát, absolutní přehlížení a ignorování. Konečně, mám, co jsem chtěl. Měl jsem pocit, že oficiální webové stránky Večerní Prahou ukončí tohle moje snažení. Opak je zřejmě pravdou. Protože mít webové stránky na přihlášku a výsledky je určitě dost málo. Ale, asi jim to stačí....

       Nakonec se ještě jednou omlouvám za možná mizerně stylistický dokument včetně možných pravopisných kolizí. Čas je to, jak jsem již jednou napsal, čemu v 58 letech, už opravdu delší dobu nevládnu.       Psáno v roce 2015

        Tak přátelé. Kdysi dávno jsem si řekl, že už mám všeho dost, a že s Večerní Prahou jsem skončil. Pořád jsem se ale díval, jestli ještě sem, na tenhle web někdo zabloudí Kupodivu, pořád ho někteří z Vás navštěvují. Nevím jestli z nostalgie a nebo jen jako historickou relikvii. Proto mi bylo líto a škoda, nechat ho jen tak zaniknout. Skončila totiž možnost bezplatného užívání prostoru u IC.cz. Takže se tyhle stránky stěhují už po páté. Doplnil jsem popisky, aby to chodilo i v ostatních prohlížečích než v IE. Z nostalgie, jsem ponechal původní design, z roku 2003. Není problém předělat to jinak, ale proč? Dnes se píše rok 2015 a Večerní Praha má tak trochu na kahánku. Všechno, na co jsem tu partu nadšenců upozorňoval, se se začíná neúprosně vyplňovat. Dopracovali to tak daleko, že v posledním ročníku jelo jen 37 posádek. Úchvatná bilance. Jsem zvědav, jak bude dál, tohle trápení pokračovat. Neskutečně mě to mrzí, a vadí mi to. Je neuvěřitelné, že jsem první stránky tohohle webu, začal psát před 12 lety a upozorňoval je, že to špatně skončí. Dneska je mi 66 a už nemám chuť někomu něco dokazovat, zvlášť když si myslí, že tomu rozumí ze všeho nejlíp. Promiňte, ale nedalo mi to, těch pár slov sem dopsat.


              Děkuji za pozornost

                             Jan Větrovec (old)